Zimne napoje po niemiecku

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na dobre napoje tego sposobie. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto pokazać się sprawiać je jednemu. Jest owo nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale te lepsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można nabyć o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najpopularniejszych produktów na zbytu. Otrzymany napój jest piękny, smaczny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można mówić jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem napoju jest ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i otwarte na dowolnym stoisku. Skutecznym wyjściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta unikalna kompozycja będzie miłym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe produkty to więcej nie wszystko. Powinien być podobny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawdziwej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest dużo takich wyników i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale spełni swoje oczekiwania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale także na przykład do wykonywania mrożonej kawy.